Inovatyvi alternatyva asfalto keliams

JAV sukurta alternatyva asfalto kelių dangai.  Tai kelio danga iš saulės baterijų. Pasak idėjos autorių, tokia kelio danga turėtų ne vieną privalumą: ji galėtų gaminti elektrą, tirpdyti sniegą nuo kelio dangos, taupyti degalus, ir efektyvesniais kelio ženklinimo ir signalizavimo sprendimais didinti transporto saugumą.

Kelio dangai panaudotos specialios saulės baterijos, sujungtos su elektros tinklais, galėtų gaminti elektros energiją. Elektromobiliai galėtų naudoti elektros energiją iš kelio dangos. Tuo pačiu galėtų būti išvengta naftos produktų naudojimo kelio dangos gamybai, todėl taupymo efektas būtų dvigubas.

Kelio danga iš saulės baterijų būtų šildoma tarsi automobilio galinis stiklas, tokiu būdu išvengiant nepalankių vairavimo sąlygų žiemą. Kelio dangoje integruoti LED ekranai atliktų gerokai efektyviau atliktų kelio žymėjimo bei signalizavimo funkciją.

Išsamesnė informaciją apie šią inovaciją pateikiama solarroadways.com.

Žinoma šios idėjos plačiam įgyvendinimui reikia daug išbandymų, patikrinimų ir milžiniškų investicijų.

Bet mes TAEM tikime, kad vieną dieną šią inovaciją galėsime siūlyti rengiamuose projektuose kaip pažangesnį ir nudingesnį sprendimą keliams.